Haber Detayı
06 Mart 2015 - Cuma 19:31 Bu haber 4619 kez okundu
 
KAYSO Başkanı Boydak’tan Kadınlar Günü Mesajı
Yaşam Haberi
KAYSO Başkanı Boydak’tan Kadınlar Günü Mesajı

KAYSO Başkanı Boydak’tan Kadınlar Günü Mesajı

 

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak 08 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir açıklama yaparak, “Kadınlar toplumumuzun vazgeçilemez en önemli unsurlarıdır” dedi.

 

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulması ile birlikte birçok konuda kadınların haklarını yeniden elde ettiklerini belirten Başkan Boydak, Cumhuriyetin en büyük kazanımlarından bir tanesinin de çağdaş Türk kadınının iş hayatına ve sosyal hayata katkısının sağlanması olduğunu söyledi.

 

Kadınların iş hayatındaki başarı grafiklerini her geçen gün artırmalarının önemine değinen Başkan Boydak, “Son yıllarda Kayserimizde de kadın girişimcilerimizin oluşmaya başlaması, bu başarının bir göstergesidir. Her ne kadar ülkemizde kadınlarımızın iş hayatına katkısı Avrupa ülkelerine göre aşağı seviyelerde olsa da, biz bu büyük potansiyeli değerlendirme adına, oranları daha yukarılara çekme gayretindeyiz” diye konuştu.

 

Kadınları iş hayatına ve sosyal hayata dahil etmenin önemini vurgulayan Başkan Boydak, özellikle az gelişmiş toplumlarda kadınların birçok sorunları olduğunu, bu sorunlarına sadece 08 Mart’ta değil, her zaman sahip çıkmanın önemli olduğunu belirterek, Sanayi Odası olarak bu sorunların çözümüne katkı verme gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

 

Başkan Boydak, “Bu vesile ile tüm kadınlarımızın, annelerimizin, ablalarımızın, eşlerimizin ve kızlarımızın 08 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyor, daha nice yıllarda bu günlere kavuşmalarını diliyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı