sanalbas<meta http-equiv=
Haber Detayı
22 Mayıs 2015 - Cuma 22:10 Bu haber 3211 kez okundu
 
HACILAR'A 12 BİN FİDAN DİKİLDİ
ÇEVKOR ve katılımcı firmalar eşliğinde ağaç dikerek
Yaşam Haberi
HACILAR'A 12 BİN FİDAN DİKİLDİ

Hacılar Belediyesi ve Çevre Koruma Vakfı (ÇEVKOR) işbirliği ile Hacılar Belediyesi Keklik Tepesi Sosyal Tesisleri yanında bulunan alanda fidan dikimi gerçekleştirildi. 
Hacılar Belediyesi ve ÇEVKOR üyeleri, Hacılar Belediyesi Keklik Tepesi Sosyal Tesisleri yanında bulunan alanda 2 bin çam fidanını toprakla buluşturdu. Fidan dikimine Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan, Çevkor Dergisi Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe ve çevreci firma temsilcileri katıldı.
Burada bir açıklama yapan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, 12 bin metrekare alanda 2 bin adet çam ağacı dikiminin yapıldığını belirtti. Gelecek nesillere bırakılabilecek en büyük mirasın yaşanabilir yeşil bir çevre olduğunu ifade eden Başkan Ekici, "İlçemizde, ÇEVKOR ve katılımcı firmalar eşliğinde ağaç dikerek daha yeşil bir Hacılar için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yıl ilçemize 12 bin adet fidan dikimi gerçekleştirdik, ÇEVKOR’a ve katılımcı firmalara vermiş oldukları destek için teşekkür ediyorum." dedi.
Çevkor Dergisi Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe’de yaptığı açıklamada, Çevkor olarak 11 ilde 26 bin fidan dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Tokuştepe, “Ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’ye ve sponsor firmalara teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Fifan dikiminin ardından katkı sağlayan firma temsilcilerine plaket verildi.

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı