Haber Detayı
24 Şubat 2015 - Salı 19:34 Bu haber 4690 kez okundu
 
ERCİYES HACILAR KAPI'DA KAR FESTİVALİ HAZIRLIĞI
Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Hacılar Belediyesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve işletmeciler tarafından organize edilen Erciyes Hacılar Kapı'nın tanıtılması amacıyla bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan
Turizm Haberi
ERCİYES HACILAR KAPI'DA KAR FESTİVALİ HAZIRLIĞI

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Hacılar Belediyesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve işletmeciler tarafından organize edilen Erciyes Hacılar Kapı'nın tanıtılması amacıyla bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan '1. Hacılar Kar Festivali' hazırlık toplantısı yapıldı.
14-15 Mart tarihleri arasında yapılması planlanan 1. Hacılar Kar Festivali hazırlık toplantısı Erciyes Hacılar Kapı Gondol Cafe'de gerçekleştirildi.
Toplantıya Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Erciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler ve Hacılar Kapı'da faaliyet gösteren işletme sahipleri katıldı. 
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Erciyes Master Planı ile ülkemizde ve dünya'da sayılı kış turizm merkezi olma yolunda  hızla ilerleyen Erciyes Kış Turizm Merkezinin yerel, ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını artıra bilmek için Hacılar Kapı bölgesinde 14-15 Mart 2015 tarihleri arasında 1. Hacılar Kar Festivali programının hazırlıklarını hızla sürdürdüklerini belirten Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, gerçekleştirilecek olan faaliyete Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da destek olacağını söyledi.
İki gün sürecek olan festival kapsamında ilk gün yerel sanatçılar ve çeşitli eğlendirici aktiviteler yer alırken, ikinci gün de ise ulusal çapta tanınmış bir sanatçıyla Erciyes Hacılar Kapı bölgesinin tanıtılması hedefleniyor

Kaynak: (HHG) - Hacılar Haber Gazetesi Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ERCİYES HACILAR KAPI'DA KAR FESTİVALİ HAZIRLIĞI
Yorumlar
Haber Yazılımı