sanalbas<meta http-equiv=
Haber Detayı
01 Mart 2015 - Pazar 18:34 Bu haber 10852 kez okundu
 
AYIN FİRMASI "EMEK ÇELİK KAPI"
Sayın ; Emek Çelik Kapı Genel Müdür'ü Sayın Turan Kabak ile röportajımız
Ekonomi Haberi
AYIN FİRMASI

Sayın ; Emek Çelik Kapı Genel Müdür'ü Sayın Turan Kabak ile röportajımız
ŞİRKETİNİZDEN VE KURULUŞUNUZDAN BAHSEDERMİSİNİZ ?
Emek Çelik Kapı ailesi olarak biz 1975 yılında, Kayseri Eski Sanayi Bölgesinde küçük bir işletmede yaklaşık 35 m2'lik bir alanda başladık. Her yeni doğan işetmenin çektiği sıkıntıları , büyüme aşamasında bizler de bizzat yaşadık. Bu günlere gelmemiz tabi ki kolay olmadı. Firmamızın kuruluşunun ilk yıllarından beri bize gelen teklifleri ve istekleri değerlendirerek müşterilerimizi memnun etmeyi amaçladık ve kendimizi yenileme ihtiyacı hissettik. Organize Sanayi Bölgesindeki 20.000m2 açık alanımıza ilk etap da 10.000m2 kapalı alanımızı kurarak, atölyeden fabrika sistemine geçtik ve bu sektörde yerimizi aldık. İnanç ve özverimizle birlikte tam 38 yıldır ülkemize, son 10 yıldır da yurt dışında birçok ülkeye ''Emek'' veriyoruz.

ÇELİK KAPI SEKTÖRÜNÜN BULUNDUĞU DURUMU NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ. ? GELİNEN NOKTADAN MEMNUN MUSUNUZ ?
1975 yılından beri bu sektör de hizmet veren firma olarak , sektörün, zorluklarını, sorunlarını ve bulunduğu konumu en iyi gözlemleyen firmalardan biri olduk. İnşaat sektöründeki gelişmeler, çelik kapı sektöründe de fırsatların oluşmasını sağlamaktadır. Türkiye de konut ihtiyacının henüz istenilen düzeye ulaşmamış olması, çelik kapıya olan ihtiyacın devamını getirmektedir. Ülkemizin ihracatı, her geçen gün büyümektedir ve bu büyüme payı içinde çelik kapı sektörüde yerini almaktadır. Bölgemizdeki çelik kapı firmalarının ihracatı , komşu ülkelerimiz başta olmak üzere özellikle Orta doğu , Kuzey Afrika , Sahra altı ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerinde artış göstermektedir . Buna rağmen gelinen nokta tam manasıyla yeterli değildir. Çünkü Türkiye çelik kapı konusunda Avrupa ' ya henüz tam manasıyla açılamamıştır. Bu konuda kalkınma ajanslarından AB hibe programlarından ve yerel kaynaklardan yararlanılarak, sektörde kapı standartlarının belirlenmesi, bununla ilgili denetimler yapılması gereklidir. Biz üreticiler olarak, Avrupa pazarında yer alabilmemiz için birlikte hareket ederek sürdürülebilir yüksek kalite ve yenilikçi tasarımlara önem vererek , nasıl ki ''moda '' dendiğinde ''Paris'' , otomotiv dendiğinde '' Almanya '' , akla geliyorsa çelik kapı dendiğinde de ilk akla gelen yerin '' KAYSERİ '' olması için gerekli çabayı göstermeliyiz

ŞİRKETİNİZİN GELECEK İLE İLGİLİ BÜYÜME POLİTİKASI , YATIRIMLARI VE HEDEFLERİ NELERDİR. ?
2012 yılında yönetim kurulu kararıyla ahşabı da estetikle buluşturma kararı alan firmamız kapasite artışı, seri üretim, teknolojik yatırımlarla birlikte ülkemizin kapı sektörün içinde bulunduğu taklitçi ve günü kurtaran zihniyetinden kendine has modelleri ve farklı tasarımları olan bir firma olarak yolumuza emin adımlarla devam etmekteyiz. Bunları söylerken en iyi yatırımın insan olduğunu ve bu işin ekip işi olduğunun bilincindeyiz.
2014-2015 deki yeni yatırımlarımızla birlikte , çelik kapı üretiminde otomasyon sistemine tamamiyle geçmiş olup, Türkiye'nin en büyük çelik kapı üreten firması durumuna gelmiş bulunmaktayız. İç oda kapısında ise yeni bir çığır açmış olacağız. Marka imajını çelik kapı konusunda müşteri üzerinde etkin kılan firmamız , iç kapı ve mutfak dolabında da kalite ve yeniliklerle ilk sıralarda yer alacaktır. Her geçen gün gelişen pazar ağı ile ürünlerini tüm dünya pazarına sunan Emek Çelik Kapı , Türkiyenin en doğusundan en batısına kadar , dünyada ise 25 i aşkın ülkeye İhraç yapıp ürün yelpazesini sunmanın gururunu yaşamaktadır.
GENÇ İŞ ADAMLARININ HACILAR DA Kİ KONUMU NASIL ?
Bizler bizden önceki kuşaktan aldıklarımızı devam ettiremediğimiz düşünüyorum. Bir sürü rahmetli olan büyüklerimiz var iş adamlarımızdan. Onun dışında hayatta olanlar sık sık bir araya gelirler 50 60 hatta 70 yaş aralığındaki iş adamlarımız hala bir araya gelirken bizim kuşakta ise doğru düzgün bir 4-5 kişi bir araya gelip de toplanıp konuştuğumuz bir ortam yok. Aramızda bir kopukluk var. Ama bizden sonraki gelecek gençlerin bizimde desteğimizle yardımımızla birlik ve beraberlik devam ettirebileceğini düşünüyorum. Bunun devam etmesi içinde bizim biraz daha gyret ederek çeşitli toplantılarla tanıştırmamız lazım. Artık eskisi gibi değil birçoğunun işi var birçoğu şehir dışında veya yurt dışında okuyor. Birçok Hacılarlı birbirini tanımıyor. Bizim çocukluluğumuzun Hacılarda geçtiği için birbirimizi tanıyoruz. Ama bizden sonraki gelen kuşaklar özellikle 80den sonra gelen kuşaklar birbirini tanımıyor. Tabi bundan sonra bizim bu konularda biraz hassas olup gençlerimizi biraz daha insanları tanıması konusunda yardımcı olmamız lazım. Çeşitli toplantılarla gençlerimizi bir araya getirmemiz lazım.

Kaynak: (HHG) - Hacılar Haber Gazetesi Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı