Haber Detayı
15 Şubat 2015 - Pazar 22:48 Bu haber 6605 kez okundu
 
AHMET ERKAN AK PARTİDEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İŞ ADAMI VE ENSAR VAKFI BAŞKANI AHMET ERKAN AK PARTİDEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI ERKAN KAYSERİYİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK,
Siyaset Haberi
AHMET ERKAN AK PARTİDEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İŞ ADAMI VE ENSAR VAKFI BAŞKANI AHMET ERKAN AK PARTİDEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI ERKAN KAYSERİYİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK, 
KAMU YATİRİMLARINI KAYSERİ YE GETİREBİLRCEK 
ÇİFTCİDEN İŞCİYE VE MEMURA, ESNAFTAN SANAYİCİYE, ONLARIN SIKINTILARI NI BİLEN VE ÇÖZEBİLECEK 
SİYASÎ KADROYLA ÇIKACAK AK PARTİMİZ YÜZDE 70 İN ÜZERİNDE OYLA 9 DA 8 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK  DİYEREK KENDİRİNDE GÖREVE TALİP OLDUĞUNU AÇIKLADI


1958, Kayseri

1958 yılında Kayseri’de doğdu. İlkokul tahsilinin ardından Kayseri İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1983 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.
1973 yılında Kayseri MTTB Kültür Müdürlüğü ile başlayan Sivil Toplum hayatı, Kayseri’de ve ülke genelinde yer aldığı birçok kuruluşlarda devam etti. 1980 ihtilaline kadar MTTB bünyesinde muhtelif pozisyonlarda öğrenci camiasına hizmet etti.
1993 yılında MÜSİAD’ın ilk şubesi olan Kayseri MÜSİAD Şubesinin kurucuları arasında yer aldı, yaklaşık 8 yıl ‘Toplantı ve Organizasyon Komisyonu’ başkanlığı yaptı. Yine bu yıllarda kurulan ve kısa adı HASİAD olan Hacılar Sanayici İş Adamları Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyeliğini yaptı. 
1995 yılında Ensar Vakfı Kayseri Şubesi’nin kurucuları arasında yer aldı. 28 Şubat döneminde Ensar Vakfı Kayseri Şubesi’nin kapatılmasından sonra 2001 yılında kurulan KİMDER (Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği)’in kurucu başkan yardımcısı oldu. Ülkemizde yaşanan özgürlük ikliminin bir yansıması olarak yeniden açılan Ensar Vakfı Kayseri Şubesi’nin 2011 yılından bu yana yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca, Birlik Vakfı Kayseri Şubesi’nin kuruluşunda yer aldı. 
1994-1999 yılları arasında Kayserispor’da yönetim kurulu üyeliği yaptı.
Sivil Toplum Örgütlenmelerindeki aktif hayatını mesleki birliktelik alanına da taşıyan ERKAN, 1991 yılında Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyesi, 1993’te Başkan Vekili oldu. 2008’e kadar yaklaşık 15 yıl bu görevde kaldı. Ticaret Odası bünyesinde kurulan ‘Üniversite-Ticaret Odası’ komisyonunda eş başkanlık yaptı. Yine Ticaret Odası bünyesinde kurulan kısa adı ABİGEM olan Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi’nde kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı. Üniversite, Ticaret Odası ve Sanayi Odası işbirliği ile kurulan Kayseri Hafıza Merkezinin kurucu ekibinde yer aldı.
Sosyal ve kişisel hayatta başarılı faaliyetlere imza atan Ahmet ERKAN, o zamanlar kamuya ait olan ve ülkemizin en önemli sanayi kuruluşları arasında ön sıralarda yer alan ERDEMİR’de de görev yaptı. 14 Ocak 2003 tarihinde Ereğli Demir Çelik Şirketler Grubu’nda yönetim kurulu üyeliğine tayin edildi. 2006 Haziran ayına kadar bu görevi ifa etti. Bu görevi devam ederken, İskenderun Demir Çelik’te de yönetim kurulu üyeliği yaptı. ERDEMİR Romanya, ERDEMİR ERENKO, ERDEMİR Divriği Pelit Tesisleri, ERDEMİR Lojistik gibi grup şirketlerinde de yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yine bu yıllarda ERDEMİR Çelik Servis Merkezi ve ERDEMİR Kırıkkale ÇELBOR A.Ş.’nde yönetim kurulu başkanlığı yaptı.
Kayseri’nin önemli eğitim kurumlarından olan Erciyes Eğitim Kurumları’nın kurucu yönetim kurulu üyesi ve hissedarı olana Ahmet ERKAN, iş hayatına tarım ve hayvancılık sektöründe hizmet veren aile şirketi Sultan Çiftliği A.Ş. yönetim kurulu başkanı olarak devam etmektedir.
Bütün bu aktif hayat içinde siyasetle de ilgilenen Ahmet ERKAN, 1984-1985 yılları arasında askerlik öncesi Anavatan Partisi’nde kısa süre siyaset yaptı. 1991 yılından kapatıldığı tarihe kadar Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı başkanlık divanında yer aldı. 1999-2004 yılları arasında Kayseri Melikgazi Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulundu. 
Hayatın her alanında gayretle, azimle ve samimiyetle çalışan ve Allah’ın yardımı ile önemli başarılar elde eden Ahmet ERKAN, bu birikimini ve potansiyelini Kayserililerin hizmetine sunmak için milletimizin ufkunu aydınlatan ve milletimize itibarını iade eden AK Parti’den aday adayı olmuştur. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerin ülkemizin yaşadığı en önemli seçimlerden biri olacağını bilen ve bu sebeple de herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz yapması gerektiğine inanan Ahmet ERKAN, milletin davasına sahip çıkmak ve millete hizmet etmek için aday adayı olmuştur.
Ahmet ERKAN evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı