sanalbas<meta http-equiv=
Haber Detayı
19 Mart 2015 - Perşembe 20:32 Bu haber 4039 kez okundu
 
HTT SAHNESİNİ ÇANAKKALE İLE AÇTI
Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla Hacılar Belediyesi Tiyatro Topluluğu (HTT) tarafından ilk defa sahnelenen
Sanat Haberi
 HTT SAHNESİNİ ÇANAKKALE İLE AÇTI

 

Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla Hacılar Belediyesi Tiyatro Topluluğu (HTT) tarafından ilk defa sahnelenen 'Uzaklardaki Hasret Çanakkale' isimli oyun ilgiyle izlendi. 
Programı Hacılar Kaymakamı Yasin Tikdağ ve Hacılar Belediye Başkan yardımcısı Bilal Özdoğan ve çok sayıda vatandaşta izledi.
Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, kuranı kerim tilaveti, müzik dinletisi ve şiirlerin okunması ile devam etti. 
Daha sonra senaryosunu Ahmet Sıvacı, yönetmenliğini Sami Ekici’nin yaptığı ve Hacılarlı gençler tarafından sahnelenen 'Uzaklardaki Hasret Çanakkale' isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunda Çanakkale’de savaşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki kahraman Türk askerleri, subayları ve düşman kuvvetleri, bunun yanı sıra Anzak askerleri ve savaş sırasında yaşanan olaylar canlandırıldı. İki perde halinde sahnelenen tiyatro oyunu izleyiciler tarafından tam not aldı. 
Programın sonunda Hacılar Kaymakamı Yasin Tikdağ

HTT ekibine teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı